Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–21:00

Сб-нд: 10:00–20:00

0
Мій кошик

Газонна трава

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Купити насіння газонної трави в Україні

При виборі газонної трави в першу чергу необхідно оцінити умови вирощування на ділянці та вирішити, з якою метою буде посаджено газон. Для домашнього вирощування все ж таки краще вибирати невибагливі багаторічні рослини, які представлені на нашому сайті:

1) Вівсяниця червона - багаторічна рослина, невибаглива до ґрунтів, має високу стійкість до морозів і посухи, а також до витоптування. Листя довге та вузьке, насичено-зеленого кольору. Відрізняється швидким проростанням.
2) Вівсяниця лучна – невибаглива трава, яка з правильним доглядом може прослужити до 15 років. Утворює потужний газон, який дуже стійкий до морозів та посухи.
3) Мятлик луговий – газон має високі декоративні та технічні властивості. Траві властивий насичений зелений колір. Характерною ознакою є густий газон, що забезпечує зростання сильного кореневого сплетення, завдяки якому трава росте у щільному покриві.
4) Райграс багаторічний (Оріон, Адріана, Генрієта) – трава має яскравий соковито-зелений відтінок та гарну стійкість до умов зовнішнього середовища. Листя насиченого кольору та блищать. Завдяки швидкому зростанню вже на першому році життя утворюється щільний покрив.
5) Конюшина біла повзуча - рослина, якій властива швидка поява сходів, повільного росту і невеликий розмір. Конюшина добре росте на будь-яких грунтах, навіть на найскладніших грунтах.
6) Вівсяниця очеретяна - ця трава абсолютно невибаглива до ґрунту, легко приживається навіть на піщаному та кам'янистому ґрунті. Газон добре росте і в тіні, і на сонці. Тому насіння вівсяниці очеретяної можна сміливо купувати для влаштування газону в саду.

На нашому сайті ви можете ознайомитися з усіма характеристиками газонних трав детальніше та придбати те, що буде вам найближче.

 

Як посіяти газонну траву

Найбільш сприятливий період для посіву газонної трави – кінець квітня – травень та вересень – початок жовтня. Якщо посів газонної трави виробляється влітку, варто дочекатися дощових днів.

1) Спочатку потрібно вирівняти землю граблями. Не повинно бути горбків та западин.
2) Щоб рівномірно розподілити насіння по ділянці - посів виробляють вручну або спеціальною ручною сівалкою, ділянку необхідно пройти кілька разів: у різних напрямках (зліва направо, праворуч наліво та по діагоналі). 
3) Найчастіше насіння перед посівом змішують з піском, в такому випадку насіння не будуть злипатися, і їх буде зручно сіяти.
4) Наприкінці потрібно прикопати насіння за допомогою граблів.
5) Обов'язковим буде полив ґрунту з дрібним розпорошенням води.

Не варто поливати траву надто часто. До появи паростків – полив щодня, потім не частіше ніж 1 раз на тиждень.

 

Як вибирати насіння газонної трави

При виборі насіння трави необхідно враховувати особливість вашої ділянки. Наприклад, велике значення має рівень освітлення. Є трави, які нормально переносять нестачу сонячного світла і це ніяк не позначається на їх зростанні, а є світлолюбні рослини, які нормально переносять сухість та активну дію сонячних променів. До цієї групи належать деякі види вівсяниці. До тіньовитривалих злаків відносяться тонконіг звичайний, але мінусом може бути його ціна.

Вівсяниця червона вважається невибагливим видом газонної трави. Добре почувається на всіх типах ґрунту, є стійким до поганої дощової погоди, морозів і посухи. Коренева система спокійно переживає механічні пошкодження. Тривалість життя понад 10 років. Вівсяниця лучна утворює масивний та міцний кущ. Вона менш стійка до пошкоджень, але може служити понад 10 років. Якщо говорити про Райграса багаторічного, то це безумовно швидко зростаюча трава, яка утворює щільний покрив. Варто враховувати, що Райграс не підходить для розвитку в сухих або заболочених місцях. У цьому випадку тривалість життя менша, приблизно 5 років.

 

Норми посіву газонної трави

Середня витрата газонної трави 4 кг на 1 сотку. Тобто на ділянку 5 на 5 метрів треба 1 кг. Але чим густіше посієте, тим креще буде результат. Посів газону здійснюють рівномірним розкиданням насіння по поверхні грунту і його заглибленням не більше ніж на 1 см. Чим дрібніше насіння, тим менша глибина загортання (найдрібніші —мятлик, найбільші — вівсяниці червоної та райграсу). Насіння вівсяниці проростає швидше, ніж мятліка, і розвивається вона набагато енергійніше. Сорти овсяниці червоної часто формують газон навіть кращої якості, але поступаються йому стійкістю, оскільки не утворюють такої кількості коренів — «органів довголіття». Завжди посів залежатиме і від сорту насіння. Як правило, велике насіння має корисні мікроелементи і високий відсоток схожості. Дрібне насіння, навпаки, збагачене меншою кількістю таких речовин, а тому ймовірність проростання нижче.

При дотриманні всіх деяких правил можна посадити гарний газон і виростити досить швидко. Вибравши правильний посів та місцезнаходження, нескладно створити газон будь-якого типу та призначення, який прикрасить ландшафт чи послужить місцем для ігор та розваг.

Будь-яке насіння ви можете вибрати у нас на сайті, доставка можлива у всі регіони України.

 

 

 

Вгору